Poprawa matury - Wasze pytania

Kochani Maturzyści,

na blogu i przez e-mail zadajecie nam bardzo dużo pytań dotyczących przepisów, które regulują poprawę matury lub podejście do przedmiotów dodatkowych. Bardzo nas to cieszy, że możemy Wam pomóc i w miarę możliwości staramy się to robić. Jednak wiele pytań dotyczy takich szczegółów, na które nie znamy odpowiedzi, a nie chcemy wprowadzać Was w błąd. Jest to zbyt poważna sprawa, aby doradzać Wam rozwiązania, które nie mają pokrycia w rzeczywistości.

W związku z tym radzimy - z każdym pytaniem dotyczącym poprawy egzaminu maturalnego możecie zwracać się nie tylko do nas, ale przede wszystkim do:


Opinia każdej z powyższych instytucji jest zdecydowanie bardziej wiążąca, niż nasza, ponieważ są to organizacje państwowe, które działają w ramach tych właśnie przepisów.

Jeżeli musisz poprawiać maturę w sierpniu - zapraszamy na Maturalne Kursy Poprawkowe.




Komentarze

  1. Łódzki Salon Maturzystów 24-25 IX 2012
    Matura zaczyna się we wrześniu
    We wrześniu maj wydaje się niezwykle odległym terminem, mamy wrażenie, że do matury jest jeszcze mnóstwo czasu. Prawdziwa panika przychodzi po studniówce… Możesz jej uniknąć!
    Po pierwsze, zdecyduj już teraz, co i na jakim poziomie będziesz zdawać i wypełnij „z głową” swoją deklaracje maturalną. Możesz ją zmienić do 7 lutego, ale traktuj tę możliwość jako wyjście awaryjne, bo powtarzanie materiału trzeba zaplanować na cały rok szkolny, a nie na ostatnie tygodnie przed egzaminem. Zacznij się przygotowywać, nawet jeśli strasznie ci się nie chce – docenisz swoją determinację za parę miesięcy. W czasie przygotowań korzystaj z testów zamieszczonych na stronach OKE i CKE, rozwiązuj je w czasie rzeczywistym, żeby nauczyć się gospodarowania czasem na maturze.
    http://www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/lodzki-salon-maturzystow-24-25-ix-2012,987,1.html

    OdpowiedzUsuń
  2. Kurs na maturę

    Na bezpłatne warsztaty pt. "Matura bez Google? To możliwe!" zaprasza Instytut Informacji Naukowej i Bibliologii.

    Zajęcia adresowane są przede wszystkim do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Będą prowadzone w formie dwugodzinnych spotkań, w trakcie których zostaną zaprezentowane różne sposoby wyszukiwania informacji. Pozwoli to uczestnikom sprawniej poruszać się w świecie informacji cyfrowej: uczniowie dowiedzą się na przykład, w jaki sposób szukać informacji potrzebnych do realizacji tematu maturalnego, nie tylko poprzez popularne wyszukiwarki, lecz także za pomocą innych narzędzi.

    Organizatorzy proponują spotkania w następujących terminach: 9.11, 16.11, 23.11, 30.11, 7.12, 14.12 w godzinach: 8.30-10.15 (grupa 1) oraz 10.15-12.00 (grupa 2). Warsztaty będą odbywać się w siedzibie Wydziału Nauk Historycznych przy ul. Bojarskiego 1 w Toruniu (sala AB.1.11). Ze względu na ograniczoną liczbę stanowisk komputerowych, każda grupa nie powinna przekraczać 17 osób. Preferowane są grupy zorganizowane (pod opieką nauczyciela), ale na kurs można zapisać się także indywidualnie.

    Zgłoszenia z imieniem i nazwiskiem uczestnika oraz nazwiskiem nauczyciela-opiekuna (w przypadku grup zorganizowanych), należy przesyłać na adres luka@umk.pl. Decyduje kolejność zgłoszeń.
    http://www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/kurs-na-mature,1079,1.html

    OdpowiedzUsuń
  3. Matura już nie jest problemem. Poznaj sprawdzone sposoby, dzięki którym zdasz maturę zupełnie bezstresowo i przyjemnie.

    Jak osiągnąć doskonałe samopoczucie przed maturą i uwolnić się od skutków stresu w trakcie egzaminów? Jak uaktywnić posiadaną wiedzę i umiejętności?

    Wiesz i potrafisz znacznie więcej, niż Ci się wydaje. Jesteś w stanie osiągnąć wyniki, które dla Ciebie samego będą zaskakujące. Takie są fakty. To nie magia decyduje o tym, ile możemy osiągnąć. My ludzie, sami tworzymy własną rzeczywistość. Gromadzimy ogromne zasoby wiedzy i umiejętności potrzebnych nam do życia i to my decydujemy o tym, jaki procent tego bogactwa jest dla nas dostępny.

    Już dawno temu ludzie zauważyli, że matura nie jest tylko prostym sprawdzianem poziomu wiedzy. Matura to "Egzamin Dojrzałości" - zdający musi stawić czoła trudnej sytuacji i w niej się sprawdzić. Wiedzę potrzebną do zdania egzaminów nabywasz przez lata nauki, jednakże szkoła nie uczy, jak radzić sobie ze stresem, który paraliżuje myślenie i zaniża wyniki. Tę umiejętność musisz zdobyć sam.

    Jak zdać Egzamin Dojrzałości - jak uniknąć negatywnego działania stresu? Tylko Ty możesz ocenić, co pomoże Ci w takiej sytuacji. Być może masz własną odpowiedź na to pytanie - każda metoda, która się sprawdza jest dobra.
    http://www.portalmaturzysty.pl/aktualnosci/psychologiczne-przygotowanie-do-matury,1098,1.html

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz