Dla Rodziców


Drodzy Rodzice,

faktem jest, że maturę zdaje nie tylko Wasze dziecko, ale również i Wy. Jest to jeden z najważniejszych egzaminów w życiu Waszego dziecka. Zarówno ono, jak i Wy pragniecie, aby wszystko poszło jak najlepiej.

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom oraz potrzebom młodych ludzi, przejętych wysokim poziomem wymagań maturalnych – stworzyliśmy Centrum Edukacyjne „Maturita”.

Nasi wykładowcy wiedzą jak tłumaczyć. Przez lata prowadzenia prywatnych lekcji zdobyli najcenniejszą dla nauczyciela umiejętność: jasnego, logicznego tłumaczenia. Ogromna większość uczniów ma problemy z tymi samymi działami w danym przedmiocie. Dlaczego? Ponieważ są zagadnienia, które wymagają dobrego wytłumaczenia. Nauczyciele w szkołach nie maja czasu na tłumaczenie i indywidualne podejście do każdego ucznia. Muszą zrealizować program. Nie dziwmy się im więc, że nie tłumaczą. Od tłumaczenia są korepetytorzy. I właśnie ich, najlepszych, zatrudnia „Maturita”. To nauczyciele akademiccy, nauczyciele szkół średnich, pasjonaci, wspaniali, polecani i lubiani pedagodzy.

W „Maturicie” uczymy samodzielnego myślenia. Nie sztuką jest wykucie na pamięć regułki, którą Wasze dzieci mogą zapomnieć w egzaminacyjnym stresie. Sztuką jest zrozumienie, aby mogły same tę regułkę stworzyć! Uczymy wyciągania wniosków, dzięki czemu nie zaskoczy ich żadne zadanie maturalne. Oczywiście są działy i dziedziny, które trzeba opanować pamięciowo. Jednak jasne przedstawienie tematu i pomoc w usystematyzowaniu wiedzy mogą znacznie przyspieszyć naukę.

Zajęcia w „Maturicie” mają charakter wykładów i ćwiczeń. Wykłady – przedstawienie i wytłumaczenie materiału, ćwiczenia – rozwiązywanie przykładowych zadań. Ale uwaga! Rozwiązywanie zadań to tylko wstęp do pracy, którą jeszcze w domu muszą wykonać uczniowie. Tłumaczymy i rozwiązujemy także arkusze maturalne, jednak stanowi to tylko część zajęć. Dodatkowe arkusze uczniowie otrzymują do rozwiązania w domu. Na następnych zajęciach omawiane są zadania, które sprawiły im trudność.

Wasze dzieci systematycznie sprawdzają swoje postępy. Na początku zajęć piszą krótkie testy sprawdzające, które dają im motywację do dalszej nauki a naszym wykładowcom pozwalają na indywidualne podejście.

Ile to wszystko będzie kosztować...
Zdajemy sobie sprawę, że okres maturalny wiąże się z kosztami. Dlatego proponujemy szereg zniżek i rabatów, nawet do 35%.

Dobrze zdana matura jest furtką na wybrane przez Wasze dzieci uczelnie. Pamiętajmy jednak, że po przejściu tej furtki czeka ich jeszcze sporo nauki. To, jak poradzą sobie na studiach, w dużej mierze zależeć będzie od wiadomości wyniesionych ze szkoły średniej i z kursów przedmaturalnych. Pomagając Waszym dzieciom w wyborze kursu przedmaturalnego pamiętajcie, że celem nauki w „Maturicie” jest zdobycie wiedzy przez zrozumienie, a taka wiedza pozostaje w głowach najdłużej.

Z serdecznymi pozdrowieniami i życzeniami zdania matury na 100%
założyciel szkoły
Dominika Hapka-Żmich


nauczyciel akademicki CM UMK
korepetytor z 14-letnim stażem